רכבים לסטודנטים: המדריך המלא לקניית רכב בתקציב נוח

אוקטובר 28, 2022

הצורך ברכב פרטי רק הולך ומתגבר בשנים האחרונות. זוגות, משפחות, יחידים ואפילו סטודנטים זקוקים לרכב כדי להגיע ממקום למקום בצורה קלה, מהירה, נוחה וללא תלות בתחבורה ציבורית או באנשים אחרים. סטודנטים אשר להם תקציב צנוע יותר, יחפשו כמובן רכב אחר מאשר משפחה בת חמש נפשות.

כדי להתאים את הרכב המושלם ביותר עבורם, יש להבין תחילה מה הן היכולות הכלכליות, מיקום המוסד האקדמי, תדירות הלימודים וכו'.

עד כמה הרכב נחוץ עבור סטודנטים?

סטודנטים רבים זקוקים לכלי־רכב אישי כדי להתנייד בקלות יותר מהבית ללימודים, מהלימודים לעבודה או כל מסלול אחר. נסיעה בתחבורה ציבורית עשויה להיות זולה יותר, אך היא גם מסורבלת וגוזלת זמן יקר שיכול להיות מושקע בלימודים. למרות שחלק ניכר מהאקדמאים מתגוררים בבית של ההורים ונהנים מהרכב המשפחתי, המסגרת לרוב תכלול לוח זמנים צפוף שיצריך מהסטודנט לעשות שימוש תדיר ברכב על חשבון שאר בני המשפחה.

3 טיפים לרכישת רכב בתקציב מוגבל

רכישת רכב בתקציב נמוך, מצריכה סדר עדיפויות מדויק ושונה מאשר זה של רכב בתקציב גבוה או ללא תקציב כלל.

לפיכך, רכב מומלץ בתקציב מוגבל הוא כזה שיענה על מספר סעיפים חשובים:

דגמי רכבים פופולריים

רכישת דגם פופולרי ומבוקש, יכולה להקטין את ירידת הערך ולהקל על תהליך המכירה שלו בעתיד. חברת אוטו סנטר מציעה את מסלול Buy Back לקנייה חוזרת של הרכב במחיר המחירון לאחר תקופה של כ-3 שנים. כך ניתנת האפשרות לרכוש את הרכב מתוך שיקולים ענייניים הנוגעים לצורכי הנהג, ללא החשש מפני ירידה דרסטית בערכו של הרכב.

קניית רכב מתוך שיקולים ענייניים

לפני בחירת סוג הרכב מומלץ לענות על מספר שאלות הנוגעות לאופן ותדירות השימוש:

מהו המרחק מהאנשים הקרובים אליי?

אם מוסד לימודים בצפון והמשפחה או החברים הקרובים גרים במרכז, מומלץ לרכוש רכב גדול יותר כדוגמת משפחתית יד שניה שתעמוד בתקציב. לעומת זאת, אם שעות הלימודים יצריכו נסיעה קצרה בתוך העיר, עמידה בפקקים וחיפוש חניה מסיבי, יהיה עדיף לרכוש רכב קטן וחסכוני עד כמה שאפשר.

האם אופן השימוש ברכב יהיה גם מעבר ללימודים?

חובה להתחשב בעיקר בדרישות היומיות, ולא לרכוש למשל ג'יפ מתוך השיקול שלעתים רחוקות תצטרפו לטיול שטח.

חסכון בעלויות התחזוקה

כדאי שיהיה חסכוני עד כמה שניתן, הן בטיפולים והן בצריכת הדלק שלו. רכישת רכב עם תיבת הילוכים ידנית תוזיל עלויות תחזוקה כמו תיקון תקלות או החלפה. למרות שרכבים אלו דורשים נהיגה מיומנות יותר, הם משתלמים מבחינת עלויות דלק כתוצאה מצריכה נמוכה יותר ביחס לרכבים אוטומטיים.

מרכיב נוסף ברכישת רכב הוא הביטוח שלו. בעוד שמחיר הדלק הוא דינמי, טווח עלויות הביטוח גמיש יותר, לכן כדאי לבחור דגם שהביטוח עבורו אינו יקר מאוד או לשקול עסקת ליסינג פרטי שכוללת עלויות ביטוח. חברת אוטו סנטר מציעה שירותי ליסינג פרטיים הכוללים תקופת התקשרות סביב פרק זמן של שלוש שנים שבה ניתן לשלם תשלום חודשי מסוים עבור השימוש ברכב.

במסגרת התשלום החודשי, ניתנת האפשרות להוסיף חבילות תחזוקה, רישוי, ביטוח חובה, כיסוי נזק ועוד.

מימון רכב באוטו סנטר – הדרך הטובה ביותר לרכב פרטי

סטודנטים זקוקים לרכב צמוד בדיוק כמו כל אחד אחר אם לא יותר מכך. העומס הגדול שבשילוב לימודים, עבודה ושעות פנאי, כמעט ולא יכול להתקיים ללא היכולת להתנייד ממקום למקום.
בעזרת מימון קל ונוח, קניית רכב יכולה להיות אטרקטיבית יותר. חברת אוטו סנטר מאמינה בכך ולכן מציעה מסלולים נוחים לסטודנטים. כדי לסגור עסקה כל שנדרש הוא מקדמה של 15% מערך הרכב. יתרת הסכום, עד 85%, ניתן לקבל כהלוואה הפרוסה על פני 60 חודשים בריבית נוחה.

למידע נוסף על שירותי הליסינג הפרטי בחברת אוטו סנטר, השאירו את פרטיכם בעמוד הבא ונציג יחזור אליכם בהקדם!

page loader