קניית רכב ראשון בתקציב נמוך – טיפים לקניית רכב

פברואר 6, 2019

קניית רכב היא עניין רציני, גם אם מדובר ברכב הראשון שלנו ואם התקציב נמוך ולכן כדאי להתכונן לה נכון. אחד הדברים הראשונים שיש לעשות לקראת קניית רכב, הוא לבחון מהם התקציב והצרכים שלנו. המשוואה בין הסכום העומד לרשותנו, קטגורית הרכב הרצויה לנו והייעוד שלו, יסייעו לנו להתמקד ולמצוא את הרכב האידיאלי עבורנו.

פרמטרים רבים משפיעים על המחיר, כמו למשל שנת הייצור של הרכב, האם תיבת ההילוכים שלו ידנית או חשמלית, הקילומטרז', הביקושים אליו בשוק הרכבים המשומשים, כמה בעלים קודמים היו לו, האם הוא עבר תאונות וכן הלאה. עלינו להחליט מהם הפרמטרים שעליהם לא נהיה מוכנים להתפשר על אף התקציב הנמוך, ולאחר שהתמונה תושלם בפנינו נוכל להתחיל בחיפושים אחריו.


למה כדאי לחפש במגרשי חברת השכרת רכב?

בעבר היה מקובל לקנות את הרכבים דרך מודעות מכירת רכב שפורסמו בעיתון, אך כיום רוב החיפוש נעשה באינטרנט. בכדי לחסוך לעצמכם זמן, תוכלו להיכנס לאתרי מכירת רכב של חברות השכרת רכב וליסינג, ולברר מה מהנמצא במלאי עומד בתקציב שלכם ובאיזה סניף הוא נמצא.

רבים חוו עוגמת נפש מסוחרי רכב לא מורשים וממוכרים פרטיים, ורבים אחרים מתקשים לשלם את הסכום כולו בבת אחת. בכדי להתגבר על המשוכות הללו הם מעדיפים להתחיל את חיפושיהם בחברות מכירת מכוניות יד שנייה, שיכולות לפצל את התשלום על הרכב בצורה נוחה יותר. חברות מכירת רכב יד שנייה מציעות תכניות אטרקטיביות של מימון לרכב, חבילות תחזוקה מפנקות ואפשרות רכישה חוזרת של הרכב. הקונה חוסך גם את התשלום המאסיבי וגם את הטרחה הכרוכה במכירת רכב באופן עצמאי.

לחברת השכרת רכב יש כוח כלכלי המאפשר לה לקנות את הרכבים החדישים ביותר במחירים נמוכים ממחירי השוק. לאחר שרכבים אלו שמשו כרכב ליסינג בחברות שונות או לצרכי השכרת רכב, החברה יכולה למכור אותם כמכוניות יד שנייה לצרכן במחירים נמוכים מאלו שבהם קונה ומוכר הצרכן הפרטי. אם מספר הבעלים הקודמים משמעותי לכם, חשוב שתדעו שכאשר חברת השכרת רכב או ליסינג נותנת את רכביה למשתמש, הם עדיין נמצאים על שמה ולכן הרכבים הללו הם מכוניות יד שנייה בלבד. 

חברות המתמחות במכירת רכב מחזיקות מבחר של רכבים, המיועדים לשימושים שונים ולאוכלוסיות שונות, כך שלא משנה מהי קטגורית הרכב אותה חיפשתם, תמצאו מבחר הולם של רכבים בה, ומכיוון שבמגרשי החניה נמצאים זה לצד זה רכב מליסינג ורכב שהגיע מהשכרת רכב, ניתן למצוא שם מבחר של מכוניות יד שנייה במחירים שונים.


יתרונות הקנייה מחברת מכירת רכב מהשכרה ומליסינג

לצד המבחר והמחיר, לקניית רכב מחברת מכירת רכב יש יתרונות נוספים. חברות השכרת רכב וליסינג ידועות כקפדניות בביצוע טיפולים, תחזוקה והחלפת חלפים ברכביהן, ולכן הרכב יהיה במצב טוב יותר מאשר לו היה אצל אדם פרטי. כשחברות אלו, מוכרות מכוניות יד שנייה, תוכלו לקבל איתן מפרט כל הטיפולים שעברו, את מועדי החלפת הצמיגים וכן גילוי נאות לגבי מצב הרכבים. בנוסף, רכבים אלו עוברים גם ניקיון יסודי מבפנים ומבחוץ.

גם אם יש לכם תקציב נמוך, חברות מכירת רכב יד שנייה שקשורות לחברות השכרת רכב וליסינג ימצאו עבורכם את הפתרון המתאים לכם. כל שנותר לכם הוא לברר היכן נמצא הסניף הקרוב לביתכם. 

מצא את הרכב הבא שלך בלוח הרכבים שלנו>>

page loader