ליסינג פרטי למי זה משתלם?

ליסינג פרטי
יולי 30, 2018

האם כדאי לקנות רכב מליסינג?

ליסינג פרטי – למי זה משתלם?

עם התפתחות ענף הליסינג צצה לה אפשרות נוספת בענף, שבעבר נקראה ליסינג מימוני, אבל שמה הוחלף לליסינג פרטי לאחר שהתברר שהמילה "מימוני" מרחיקה לקוחות. אפשרות זו מציעה לנהג להשכיר רכב לטווח רחוק, בין אם מיד ראשונה או שנייה, לצד האפשרות לקבל בעלות פרטית מלאה על הרכב בתום התקופה.
מה זה בעצם ליסינג פרטי?
ליסינג פרטי פירושו חוזה התקשרות לתקופה מסוימת, במהלכה הרכב רשום על שם חברת הליסינג. העסקה מיועדת לנהגים שמעדיפים את נוחות השכרת הרכב בתנאי מימון נוחים על פני בעלות על הרכב. תחילה, על הלקוח לשלם מקדמה המוערכת ב-20% מערכו של הרכב. בסוג ליסינג זה ניתן לבחור רכב מתוך קשת רחבה של דגמים, כך שעסקה זו מתאימה לסוגי לקוחות שונים. לאחר מכן, מתחילה תקופת התקשרות הנעה סביב פרק זמן של שלוש שנים ובה הלקוח משלם סכום חודשי מסוים עבור השימוש ברכב. תשלום חודשי זה כולל את השימוש ברכב בלבד, ללא הוצאות תחזוקה, דלק וכן הלאה. עם זאת, אוטו סנטר מאפשרת ללקוחות לבחור בחבילות תחזוקה שמכסות את כל הטיפולים השוטפים של הרכב.
בתום התקופה הלקוח יכול לבחור אם לרכוש את הרכב, במחיר המוערך בשווי של כ-50 אחוזים מערך הרכב, או לשדרג לדגם חדש יותר.
כל לקוח יכול לבחור בליסינג פרטי חדש, כלומר השכרה לטווח ארוך של רכב חדש, או בליסינג פרטי יד שנייה, כלומר השכרה של רכב יד שנייה. ההבדל הוא שבמסגרת ליסינג פרטי חדש ניתנת ללקוח אפשרות נוספת בתום תקופת ההתקשרות והיא להחזיר את הרכב לחברה ולסיים את העסקה.

יתרונות שיטת הליסינג הפרטי

בראש ובראשונה, מי שמעדיף שלא לקנות רכב על שמו, יכול ליהנות מרכב בתנאי תשלום חודשיים נוחים. מעבר לכך, אלה שבוחרים בליסינג פרטי חדש זוכים לנסוע ברכבים מתקדמים ללא צורך בהלוואות לוחצות.
זאת ועוד, תחלופת הרכבים בתום תקופת ההתקשרות גם היא ראויה לציון. הליסינג הפרטי מאפשר לנהג להחליף את רכבו כל כמה שנים, וכך או לשדרג את רכבו או לשמור על סטנדרט קבוע לאורך זמן.
כמו כן, התקשרות עם חברת ליסינג עדיפה לאין שיעור לעומת רכישה בתנאים אחרים, דוגמת קנייה מנהג פרטי, שכן היא מציעה אמינות ושקיפות מלאה באשר לטיפולי הרכב.

ליסינג פרטי – מיתוסים ועובדות

1. מגוון סוגי הרכב מצומצם –  לא נכון: ניתן להשיג את רוב הדגמים הנמכרים בישראל, בהתאם לדרישות ולצורכי הנהג.
2. הלוואה בנקאית משתלמת יותר – לא נכון: תכניות ההשכרה והתשלומים נוחות לאין שיעור לעומת הלוואה בנקאית.
3. זאת עסקה לא משתלמת בטווח הארוך – לא נכון: הנהג נהנה מאפשרות להשתמש ברכב חדש או מיד שנייה, ללא כל התעסקות יתרה בתהליכי הקנייה והמכירה, עם תנאי תשלום נוחים והוגנים. בתום התקופה, ניתן לרכוש את הרכב או להחליף לדגם חדיש יותר.

page loader