אפשרויות הליסינג הפרטי

יולי 30, 2018

ליסינג תפעולי פרטי– יש דבר כזה?

ענף הליסינג בישראל, על שלל האפשרויות והמסלולים האפשריים בתחום, טומן בתוכו את עיקר הפעילות בשוק הרכב הישראלי. המקרה המוכר ביותר הוא רכב ליסינג מהחברה המעסיקה: כיום חברות רבות במשק – בעיקר בתחומים כגון הייטק, הנדסה וטכנולוגיה – מציעות פתרון זה לעובדיהן.
ואולם, בשנים האחרונות צצה אפשרות נוספת לרכב ליסינג. אם עד היום היה מדובר באופציה לשכירים בחברות מסוימות בלבד, הרי שכעת גם אנשים פרטיים יכולים ליהנות מאחזקת רכב חדש, כאשר השיטה היא למעשה השכרה לטווח ארוך. סוג ליסינג זה נקרא ליסינג פרטי (בעבר, נהגו לקרוא לו ליסינג מימוני), ולא תפעולי פרטי כפי שרבים נוטים לחשוב.

בדוק: האם ליסינג פרטי מתאים לך?

ההבדל בין ליסינג תפעולי וליסינג פרטי הוא שהראשון מבטיח תשלום חודשי הכולל בתוכו את עלויות הרכב וההוצאות השוטפות, והשני הוא השכרת רכב לטווח ארוך, שכרוכה בתשלום מקדמה וסכום חודשי, כאשר הטיפולים כולם וכן הוצאות הדלק חלים על השוכר. על כן, קהל היעד של הליסינג הפרטי הוא מגוון יותר וכולל בתוכו עצמאיים, שכירים ובעלי מקצועות מסוגים שונים. השירות איננו מוגבל לקהלי יעד ספציפיים, ולכן הוא נפוץ כל כך.
יחד עם זאת, כדי לענות על השאלה אם מדובר בעסקה משתלמת בשבילך, חשוב לזכור שמדובר בצורת התקשרות המחייבת תשלום חודשי לתקופה של כ-3 שנים, לצד הוצאות נוספות הכרוכות בשימוש ברכב, לרבות תחזוקה, ביטוח, דלק וכן הלאה. במילים אחרות, הנהג אמנם זוכה בתשלומים חודשיים נוחים, אבל יש לקחת בחשבון שחלות עליו כל ההוצאות השוטפות. אוטו סנטר מאפשרת ללקוחות הליסינג הפרטי לקנות גם חבילת תחזוקה, ומשמעותה שתמורת תשלום חודשי קבוע החברה מטפלת בכל הטיפולים השוטפים של הרכב, והליסינג למעשה הופך להיות דומה לליסינג תפעולי.
בתום תקופת הליסינג הפרטי אוטו סנטר מציבה בפני הלקוח שתי אפשרויות: האפשרות לשלם את יתרת הסכום (החלק היחסי שנשאר משווי הרכב)ולקנות את הרכב, או שהחברה קונה את הרכב לפי מחיר מחירון, פחות עלות הליסינג הפרטי והלקוח מקבל כזיכוי את הסכום העודף לשימוש לעסקה הבאה. לקוחות יכולים להמשיך להחליף רכבים באופן קבוע וכך לשלם תמיד רק את המקדמה המינימאלית והתשלום החודשי.

ליסינג פרטי – על מה אני משלם?

את הליסינג הפרטי ניתן להגדיר כתשלום עבור שימוש ברכב. העסקה מתחלקת ל-3 חלקים:
1. תחילה, משלם הנהג את המקדמה עבור הרכב. זו מוערכת ב-30-20 אחוזים מערך הרכב.
2. לאחר מכן ועל פני תקופה של כ-3 שנים, משלם הנהג תשלום חודשי קבוע הנע בין מאות לאלפי שקלים, בהתאם לדגם הנבחר.
3. לבסוף, כפי שצוין קודם, בתום תקופת ההתקשרות הנהג בוחר בין שתי האופציות העומדות לרשותו: לשלם את יתרת הסכום עבור הרכב (תשלום המסתכם בכ-50% משווי העסקה הכולל) ולהעביר את הרכב על שמו, או להחליף לדגם אחר בעסקת ליסינג חדשה.
רוכשים את הרכב או מתקדמים לאחד חדש
היתרון המשמעותי של הליסינג הפרטי הוא בכך שהוא מאפשר ללקוחות לנהוג ברכב אחר מדי תקופה. כאשר מסתיימת תקופת ההתקשרות, הלקוח יכול לבחור האם לרכוש את ה

page loader