טיפים לשמירה על הרכב

יולי 30, 2018

טיפים לשמירה על המכונית לאחר רכישה באוטו סנטר:

מים שגרת טיפולים
יש לבדוק מים במצנן מידי יומיים. חשוב לשים לב למד הטמפרטורה , במידה והרכב מתחמם מעל המותר, יש לעצור את הרכב ולא להמשיך בנסיעה , עד קירור המנוע. במקרה של נזילה יש לגשת למוסך הקרוב.כל רכב חייב בטיפולים שגרתיים ובבדיקה שנתית. יש להקפיד על ביצוע טיפולים שגרתיים , על פי הוראות היצרן בהתאם לזמן או לק"מ שהרכב צבר – הקודם מביניהם.
דלק לחץ אוויר בגלגלים
חובה לתדלק בזמן ולא לחכות לרגע האחרון. מיכל ריק צובר לכלוך וגורם לסתימות דלק. יש לוודא כי במהלך הטיפול השגרתי מבצע המכונאי ניקוי מערכות דלק בעזרת תוסף מיוחד.בדיקת צמיגים ולחץ אוויר חשובים לא רק בזמן הנסיעה. הקפידו לבדוק לחת אוויר בתחנות המתמחות בשירות לצמיגים.
נורית אזהרה
נוריות אדומות מהוות אזהרה חמורה ומחייבת עצירה מיידית. נוריות אלו מתריעות בעיקר על חיסרון בשמן ובמים. נוריות כתומות מהוות המלצה לגשת למוסך , לטיפול בבעיה.הגה רועד במהירויות גבוהות מחייב בדיקת איזון גלגלים. מהרו וטפלו בבעיה לפני שתחמיר ותזיק למערכות נוספות, בטיחותיות ויקרות ברכב.
מצברשמנים
בדיקת מים במצבר (הניתן לפתיחה) מחויבת מידי חודש. יש להוסיף מים מזוקקים בלבד, במידת הצורך ולנקות את הקטבים מחומציות הנראית כאבנית.חובה לבדוק שמן מידי שבוע או בכל פעם שממלאים דלק. חוסר בשמן עלול לגרום לחיכוך וחימום היוצרים נזק בלתי הפיך. אל תחכו לטיפול התקופתי אלא הקפידו לבדוק שמן בכל פעם. כדאי להשתמש בשמן מסוג המומלץ ע"י היצרן כדי להאריך את חיי המנוע.
טיפוליםחלקי חילוף
 עדיף תמיד לעשות טיפולים במוסכים המורשים לרכב שלכם, בכל מקרה ודאו שהמוסך ישתמש רק בחלפים תקניים. אסור לקנות בכל מקום. חלק לא תקני – אורך חייו נמוך והא משפיע על חלקים נוספים. הקפידו לרכוש חלפים תקינים במקום ידוע ומוכר.
צבענהיגה
הצבע חשוף למפגעי האקלים. השמש פוגעת בפיגמנט ובחורף סופות ולכלוך גורמים לצבע להיפגע. הקפידו לשטוף את הרכב מידי שבועיים. ביצוע ווקס מומלץ לפחות שלוש פעמים בשנה.בנהיגה ברכבים ידניים , חובה להקפיד על העברת הילוכים בזמן הנכון במהלך התאוצה. אין להאיץ יתר על המידה ובזמן ההאטה הקפידו להוריד הילוך. בכבישים משובשים נדרשת זהירות מירבית. הכי חשוב: סעו בזהירות ובסובלנות.
page loader