היתרונות בקניית רכב מחברה לעומת אדם פרטי

יוני 18, 2019

 

אם הגעתם להחלטה לקנות רכב יד שנייה, ישנם כמה דגשים שחשוב לשים לב אליהם לפני כל החלטה משמעותית שתקבלו לכן הליך הבדיקה הוא קריטי בחשיבותו. ההחלטה לרכוש רכב יד שנייה יכולה לנבוע מכמה שיקולים, כאשר העיקרי מביניהם יהיה נושא העלות ביחס לתועלת.

לאחר כל הבדיקות וההשוואות ולאחר שכבר ננעלתם על הרכב אותו אתם מעוניינים לקנות, תזכרו שעדיין מדובר באחת מההוצאות הכספיות הגדולות שאדם מבצע בחייו. לכן לקחת כמה זמן שצריך בשביל לבחון כראוי את כל האפשרויות העומדות בפניכם לפני הרכישה ולהקפיד על בדיקה מקיפה על כל המשתמע מכך. על מנת למצוא עסקה שבאמת תשתלם עבורכם, חשוב לדעת מה בודקים לפני קניית רכב, כפי שנפרט כאן.

2 בדיקות הכרחיות לפני רכישת הרכב

קניית רכבים מיד שנייה יכול להיות הליך די מורכב, בייחוד עבור אלו שעושים זאת לראשונה בחייהם. רבים מהם אינם מכירים בחשיבות של הבדיקות שעליהם לבצע טרם הרכישה. עקבו אחר ההוראות, ותדאגו לבצע רכישה מושכלת ובטוחה שתוכל לשרת אתכם היטב.

לפניכם מספר בדיקות שנדרש לבחון לפני קניה מחברה או אדם פרטי:

פרטים מלאים על ההסטוריה של הרכב

בדיקות מול חברה: היתרון המשמעותי בקניית רכב יד שנייה מחברה הינו האופציה לקבל תיעוד מלא ומפורט על ההיסטוריה של הרכב מהיום שעלה לכביש. בשונה מרכישה מאדם פרטי, בקנייה מחברה ניתן יהיה לקבל מידע מפורט, שלב אחרי שלב, על מצבו המכני של הרכב – החל מתקלות שאינן נחשבות למורכבות כמו דליפת שמן ועד לתקלות מורכבות שנגרמו למשל כתוצאה מתאונת דרכים (החלפת מנוע, מערכות בלמים וכו'). כמו כן ניתן לקבל מידע מפורט על הסטוריית הבעלות הקודמת על הרכב.

בדיקות מול אדם פרטי: עוד במעמד ההיכרות עם מוכר הרכב וכאשר אתם בוחנים לראשונה את הרכישה הפוטנציאלית, עליכם לברר האם הרכב עבר תאונות דרכים, הם נעשו כל הטיפולים הנדרשים והאם הרכב נקי משעבודים. לאחר בדיקת הפרטים בהיכרות עם המוכר, חשוב לקחת את הרכב לבדיקה במכון שאותו אתם הרוכשים בוחרים ולא לאן שממליץ מוכר הרכב.

במכון הבדיקה יבצעו בדיקה מכנית כדי לבחון את תפקוד מערכות הרכב, לצד רישום מספר השלדה והמנוע שנמצאים ברכב. את הרישום הזה כדאי מאוד לשמור על מנת לוודא שישנה התאמה מוחלטת בין הנתונים שנרשמו לאלו שקיימים בשטר המכר. במידה ומתגלים ליקויים כלשהם במערכות השונות ברכב בעת הבדיקה, ייתכן ומחיר הרכישה של הרכב יושפע מכך, בייחוד אם מדובר בפרטים שדורשים תיקון או עבודה כלשהי.

תהליך העברת הבעלות

תהליך העברת הבעלות הינו נושא רגיש ובחלק מן המקרים, אנשים אינם מייחסים מספיק חשיבות לנושא ומוכנים לדחות את ההליך למועד אחר. להפתעתם, מגלים שהרכב מועמד לעיקול בכל רגע נתון מהסיבה שעדיין שנמצא בבעלות של אדם המוכרז כפושט רגל.

זכרו שלא מספיק רק להשוות את שטר המכר לרישיון הרכב על מנת לבחון את הפרטים, כיוון שרישיון הרכב עשוי במקרים מסוימים להיות מזויף. העברת הבעלות על הרכב נמצאת באחריותו של מוכר הרכב, כאשר מהצד של הרוכש חובה להחתים את שטר המכר של הרכב ולשלם את אגרת העברת הבעלות, על מנת ששינוי הבעלות על הרכב יכנס לתוקף.

בדיקות מול חברה: במידה והרכב המשומש נקנה מחברה, העברת הבעלות מתבצעת מיידית בסמוך למועד הרכישה וכך אפשר להיות בטוחים שהרכב נמצא בבעלותו הבלעדית של האדם שביצע כעת את רכישה. קניית רכב מחברה מקנה שקט נפשי ומונעת עוגמות נפש מיותרות שעלולות לצוץ באופן פתאומי לאחר הקנייה.

בדיקות מול אדם פרטי: בתור התחלה, כאשר אתם פוגשים לראשונה את בעל הרכב, ההמלצה היא לעשות זאת באזור מגוריו או מקום עבודתו, על מנת לדעת היכן לאתר את הבעלים המקורי של הרכב. בבדיקה הראשונית עליכם לוודא שיש התאמה מוחלטת בין פרטי המוכר לפרטים הרשומים על בעל הרכב, כמו מספר תעודת הזהות, כתובת המגורים וכו'. במידה ומוכר הרכב הוא אינו מי שרשום בתור בעליו, עליכם לבקש הצגת ייפוי כוח שמעניק למוכר הסמכה רשמית למכירת הרכב. מומלץ לברר מהו בדיוק טיבו של הקשר בין מוכר הרכב לבעליו. זהו חלק בבדיקה לפני קניית רכב שלא מומלץ להמעיט בחשיבותו, והוא יכול לחסוך לכם בעיות רבות בהמשך.

יתרונות נוספים בקניית רכב מחברה

אחריות ושקט נפשי – כיום ניתן לקבל אחריות מקיפה על רכב שנקנה מחברה למרות שאינו חדש. האחריות מכסה מגוון רחב של תקלות שעלולות לקרות בשנה הראשונה הקשורות לחלקי המנוע, למערכת הבלמים, למערכת מיזוג האוויר, לגיר ההילוכים ועוד. רכישת רכב מאדם פרטי אינה מבוטחת ועלויות התיקון או ההחלפה של המנוע למשל, עלולה להגיע לאלפי שקלים.

התחייבות לקנייה חוזרת – החשש העיקרי בקרב חלק מרוכשי רכבים הוא שערכו יירד בעשרות אחוזים לכן הם מייחסים משקל רב לנושא של הערך על חשבון הצורך. חברת אוטוסנטר מציעה את מסלול Buy Back לקנייה חוזרת של הרכב במחיר המחירון לאחר תקופה של כ-3 שנים. כך מתאפשר לרוכשים לקנות את הרכב מתוך שיקולים ענייניים הנוגעים לצורכי הנהג, ללא החשש מפני ירידת ערכו של הרכב.

שקיפות מלאה – ספר טיפולים מפורט עם היסטוריה מלאה לכל רכב.

העברת בעלות במקום – החברה היחידה השומרת על זכות הקניין של הלקוח שלה.

אחריות בלעדית – רק באוטו סנטר שנה אחריות מקיפה או 20,000 ק"מ (הקודם מביניהם) על מכלולים מרכזיים.

אנו באוטו סנטר עושים הכל על מנת שתהיו מרוצים ורגועים. לכן אנו בודקים בקפדנות כל כלי רכב גם על ידי שמאי וגם על ידי בוחן רכב מוסמך. אצלנו תמצאו למכירה רכבים עם ספר טיפולים מלא וחתום על ידי מוסכים מורשים בלבד.

מתעניינים בקניית רכב? השאירו פרטים ונציג מקצועי שלנו יסייע לכם בתהליך

page loader